Spojrzenie z zewnątrz

Spojrzenie z zewnątrz

Zdecydowana większość naszych Klientów to firmy, które dysponują bardzo dobrze wykwalifikowaną i kompetentną kadrą, posiadającą ogromne doświadczenie w biznesie. Zatrudniają mnóstwo fachowych menedżerów, piastujących stanowiska zgodne z ich kierunkiem wykształcenia. Są profesjonalistami.

 

Do czego zatem potrzebni jesteśmy im my?

 

Naszą firmę wybierają dlatego, aby inni profesjonaliści mogli przekazać zewnętrzną, bezstronną opinię. Aby wskazali nowe, niewykorzystane dotąd jeszcze możliwości rozwoju, określili nowe drogi ekspansji, z uwzględnieniem długofalowych założeń firmy.

 

Bardzo często bywa bowiem tak, że firmy dostrzegają obszar potrzebujący zmiany, ale są zbyt emocjonalne przywiązanie i sentyment sprawiają, że niechętnie te zmiany przeprowadzają. Pragną uniknąć kontrowersyjnych decyzji i nowych problemów. Potrzebują nas, żebyśmy inaczej spojrzeli na ich działalność, ocenili ją spokojnym i chłodnym okiem.

 

Zdarza się, że są zbyt skoncentrowani na jednym obszarze, czy to biznesu w ogólnym pojęciu, czy też zarządzania firmą, który akurat w danym momencie tego wymaga. Czują, że poprzez swoje długotrwałe zaangażowanie w jednej dziedzinie tracą poczucie obiektywizmu.

 

Ciężko jest objąć uwagą wszystkie trybiki w tak ogromnej machinie, jaką jest przedsiębiorstwo, a tym bardziej ciężko jest to zrobić obiektywnie i bezstronnie, jednocześnie dopilnowując bieżących i pilnych spraw. Właśnie w tym odciążamy naszych Klientów, a oni zyskują czas i pieniądze, rozwijając firmę i skupiając się na najważniejszych zadaniach, wymagających ich kompetencji.

 

Atutem świetnie zarządzanego przedsiębiorstwa jest zaangażowanie w rozwój, wspaniała znajomość branży, kompetencja i długa historia, a wspaniałym tego dopełnieniem jest świeże i obiektywne spojrzenie z zewnątrz pomagające w bezstronnej ocenie sytuacji i przekazaniu praktycznych wskazówek.

“(…) Bardzo dokładana i wnikliwa analiza wszystkich dostarczonych dokumentów oraz danych odciążyła naszą firmę i pozwoliła na nie angażowanie całego zespołu osób do weryfikacji przesłanych danych. Dzięki temu wysiłkowi efekty analiz mogliśmy uzyskać dużo szybciej i w zdecydowanie lepszej formie niż sami bylibyśmy w stanie to wykonać.(…)”

“…Firma Usługi Doradcze Smart Solutions.. przygotowywała dla naszej spółki analizę mającą na celu weryfikację podejmowanych działań marketingowych dla sprawdzenia celowości oraz efektywności ich prowadzenia, a także opracowanie wniosków wynikających z tej analizy. Przygotowane opracowanie dało nam rzetelną ocenę działań które prowadziliśmy od lat i tym samym stały się działaniami rutynowymi. Wnioski wypływające z przygotowanego opracowania pozwoliły na modyfikację realizowanych działań oraz nadały impuls do wprowadzania nowych efektywnych instrumentów marketingowych odpowiednich dla specyfiki naszej działalności oraz rynku na którym funkcjonujemy.”

Zobacz również

© 2017 Usługi Doradcze Smart Solutions All rights reserved